Instalacja Fotowoltaiczna dla domu

Program „Mój Prąd”

Program Mój Prąd 3.0 rusza od 1 lipca 2021r. Szczegóły będą znane wkrótce.

Ruszył nowy rządowy program dofinansowań do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych „Mój prąd”.

Dotacja wynosi do 50% kosztu instalacji, jednak nie więcej niż 5 tys. zł.

Dofinansowanie dotyczy instalacji o wielkości od 2 do 10 Kwp.

Nabór wniosków do programu Mój Prąd w II turze już praktycznie jest zamknięty. Ilość wniosków jaka napłynęła w ostatnich tygodniach spowodowała iż przeznaczony na cele dotacji i 1 miliard został rozdysponowany.

Pragniemy poinformować, że planowana jest kontynuacja programu Mój Prąd w zmienionej strukturze, tzn ma ona zostać rozszerzona o inwestycje na ładowarki samochodowe jak również przydomowe magazyny mocy, zostanie wznowiona prawdopodobnie z początkiem 2021 roku. Informacji co do wysokości i szczegółów dotacji niestety nie ujawniono.

Zajmiemy się za Ciebie pozyskaniem dofinansowania.


ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy rozliczający się według skali podatkowej, liniowo a także ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych będący właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego mają prawo do ulgi podatkowej. Przysługuje ona jako odliczenie od wydatków m.in. właśnie na budowę instalacji fotowoltaicznej. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł, bez względu na liczbę realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych latach. W przypadku, gdyby kwota odliczenia nie miała pokrycia w rocznym dochodzie podatnika, mógłby on dokonywać odliczeń w kolejnych latach. Jednak nie dłużej niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek.

MÓWIĄC KRÓTKO:

17% lub 32 % KOSZTU Twojej instalacji fotowoltaicznej zostanie pokryte przez ulgę podatkową!

Już teraz zamów bezpłatna konsultację i dowiedz się jak szybko spłaci się Twoja instalacja fotowoltaiczna.