Instalacja Fotowoltaiczna dla firmy

  • Instalacja wyprodukuje własną energię, co uniezależni Cię od podwyżek cen prądu
  • Produkcja darmowego prądu z zielonej energii obniży koszty produkcji i bieżącego funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa oraz przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego w Twojej okolicy
  • Na rynku istnieją instrumenty finansowe pozwalające maksymalnie obniżyć koszt instalacji – leasing, odliczenie VAT, odliczenie od podatku dochodowego
  • Już po 4 latach koszt poniesiony na instalację fotowoltaiczną może się zwrócić!

Pamiętaj, dzięki instalacji fotowoltaicznej Twoja firma będzie mogła korzystać z darmowo pozyskanego prądu ze słońca. Dołączasz do grona firm chroniących środowisko!

Jak to działa?

Zaspokaja bieżące potrzeby przedsiębiorstwa w ciągu dnia (auto-konsumpcja),

  • Nadwyżki prądu niewykorzystane na bieżąco, przedsiębiorstwo może zagospodarować poprzez:
  • Magazynowanie w sieci na zasadach prosumenta i wykorzystanie nadwyżek w okresach kiedy instalacja fotowoltaiczna produkuje mniej prądu niż jest potrzeba– opcja  najbardziej opłacalna.
  • Działanie na zasadzie bilansowania, wiosną i latem produkujesz więcej energii, natomiast jesienią i zimą kiedy produkcja energii ze słońca jest mniejsza, te nadwyżki odbierasz.

Wprowadzając do sieci 1000 kWh możesz odebrać 700kWh.

Operator Sieci Dystrybucyjnej - OSD pobiera 30% za magazynowanie energii.


ODLICZENIE PODATKU VAT

Zakup instalacji fotowoltaicznej to inwestycja firmowa, więc do odliczenia pełny VAT na poziomie 23%.

ODLICZENIE OD PODATKU DOCHODOWEGO

Inwestycja jest również kosztem w firmie, tak więc uzyskujesz oszczędności w związku z odliczeniami od podatku dochodowego.

LEASING

Raty leasingowe można rozłożyć nawet na 6-7 lat i cieszyć się z comiesięcznego kosztu (leasing operacyjny) i pełnego odliczenia VAT. Leasing pozwala zmniejszyć podatek dochodowy – ratę leasingu zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

Zainwestuj w słoneczną energię dla swojej firmy. Oferujemy nowoczesne instalacje fotowoltaiczne wraz z montażem na atrakcyjnych warunkach. Posiadamy szeroką ofertę rozmaitych paneli, zarówno mono, jak i polikrystalicznych. Inwertery od najlepszych producentów.

Zamów bezpłatną konsultację u naszego doradcy i dowiedz się jak szybko instalacja fotowoltaiczna spłaci się w Twoim przedsiębiorstwie 721-181-402